Budoucnost neleží na bodácích…

Tak se zase blíží volby a všichni slibují, jak i věčná popelka, tedy kultura, bude pod jejich péčí rozkvétat a stane se snad i princeznou. Že i po covidové pandemii, co uštědřila kultuře pořádnou ránu, která dala zabrat i řadě celebrit v hlavním proudu a vystavila smrtící K.O. mnohým aktivitám mimo tento proud, zajistí minimálně ono magické 1% prostředků právě pro tento resort.

Číst dál: Budoucnost neleží na bodácích…

Landsmanšaft útočí

Když Hitler bleskově rozdrtil Francii, nechal ji podepsat kapitulaci na stejném místě, ve stejném vlakovém vagonu, ve kterém se Německo sklonilo před vítězi první světové války.  Ne, nechci se věnovat památečným místům Compiègne, není ani výročí  22. června 1940 nebo 11. listopadu 1918.

Číst dál: Landsmanšaft útočí

Ne Národnímu parku Křivoklátsko

Zastupitelstvo Středočeského kraje bude 28. 6. 2021 opětovně rozhodovat o postoji ke zřízení Národního parku Křivoklátsko, Rada Středočeského kraje doporučila zřízení NP podpořit.  Komunisté vnímají akutní potřebu ochrany přírody, vnímají ale i fakta - hlasy odborníků i dotčených obcí. Zodpovědně prohlašují, že zřízení národního parku je nesmyslem jak z hlediska sociálního, lesnického, ekonomického, tak i, při současném vysokém stupni ochrany CHKO Křivoklátsko, z hlediska ochranářského.

Číst dál: Ne Národnímu parku Křivoklátsko

3 otázky Třešničky

Anketa středočeské Třešničky se skládala ze tří otázek. Jak byste se charakterizoval? Na jakou oblast byste se chtěl v případě zvolení zaměřit? Co by se podle Vás mělo ve Sněmovně řešit především?

Číst dál: 3 otázky Třešničky

Vyšla letní Třešnička!

Letní číslo Třešničky se zaměřuje na představení kandidátů KSČM do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pro podzimní volby, ale nenechává stranou ani aktuální dění na Středočeském kraji nebo aktivity nejen okresních organizací.

Ke stažení v pdf je zde.

Thursday the 29th. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek