hhg5fdh4k3j

Středočeská levice jde do krajských voleb společně!

Vytisknout
Datum zveřejnění

První květnový den roku 2024 podepsali symbolicky u pamětní desky prvomájových událostí na pražském Střeleckém ostrově zástupci středočeských organizací Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM), České suverenity sociální demokracie (ČSSD) a České strany národně sociální (ČSNS) dohodu o spolupráci a společné kandidatuře pro podzimní volby do Zastupitelstva Středočeského kraje.

Koalice bude mít název „STAČILO! - SPOJENÁ LEVICE KSČM, ČSSD a ČSNS“.

 

Koalice bude prosazovat nový model podpory bytové výstavby, na který půjde ročně 300 mil. Kč.  Chce rovněž opětovně zajistit veřejnou dopravu pro žáky, studenty a seniory nad 65 let zdarma. Za prioritu považuje i rozvoj sítě zdravotnických zařízení od nemocnic po ordinace, ať již praktické, zubní, dětské či pohotovostní. Nedostatečnou infrastrukturu v obcích, např. škol, školek, domovů seniorů chce řešit i stavebnicově.  V programu nechybí ani zadržování vody v krajině, podpora výkupu akcií vodárenských společností a další body.  Zásadní NE říká koalice probíhajícímu rušení středních škol, vzniku Národního parku Křivoklátsko, americkým základnám na území kraje, NE říká i připravovaným emisním povolenkám pro bytové domy!

V čele kandidátky je záchranář a bývalý kandidát do Senátu z Trhových Dušníků Havelka Jindřich (KSČM), na dalších místech pak Havránek Pavel (ČSSD), Štefek Zdeněk (KSČM), Smejkalová Dana (ČSSD), Čechová Humpolcová Tereza (KSČM), Skružný Libor (ČSSD), Melša Václav, ml. (KSČM), Kuchař Petr (ČSSD), Hubený Pavel (KSČM), Dunajová Jana (ČSSD). ČSNS reprezentuje např. Lukáš Bouma.

 

Wednesday the 17th. (c) 2012-2024 Zdeněk Štefek