PF 2022...

Čeká nás hodně zvláštní rok. Nová vláda bude ještě více tlačit na pilu a měnit naši zem k obrazu svému.

Normální je, že jako vývozci energie, kterou mimochodem vyrábíme o třetinu více, než spotřebujeme, ji pak draze nakupujeme na burze. A ceny letí vzhůru.

Normální je, že když je země zasažená pandemií, zaplatit to mají chudí, zatímco vláda i poslanci si zvětšují počty ministrů, místopředsedů a aparátu, zvyšují si mzdy a bohatým se odpouštějí daně.

Normální je utratit za náklady za bydlení celou výplatu či se zadlužit na několik generací při koupi čtyř desítek let staré králíkárny, zatímco spekulanti skupují nové drahé byty, které pak pronajímají na kšeft.

Číst dál: PF 2022...

Středočeský kraj ruší další střední školu

Středočeské zastupitelstvo schválilo poslední listopadové pondělí další krok k omezování dostupnosti středního školství v kraji. Střední odborná škola a učiliště v Kralupech nad Vltavou se sloučí se střední odbornou školou a učilištěm v Neratovicích, nástupnická škola má být ta neratovická.

Číst dál: Středočeský kraj ruší další střední školu

Jak se hraje o koryta

Tak k nám přišla radostná zpráva. Od ledna se zlevňuje uhlí o 50%. Ale pozor, prý jen to živočišné, abychom se z toho zdražování nepo....

Číst dál: Jak se hraje o koryta

Kultura v koaliční smlouvě? Sliby - chyby?

Snaha dosáhnout 1% výdajů na kulturu bez výdajů na církve je chvályhodná, stejně jako body směřující k větší podpoře živého umění i hmotného dědictví, ale je to již dlouhodobé vábení, které nebylo ani za vlád současných skoro již vládních stran realizováno, chybí naprostá zmínka třeba o potřebných víceletých grantech.

Číst dál: Kultura v koaliční smlouvě? Sliby - chyby?

Miliardy v suchu a miliony bez energie

Tak už máme dost banánů, nestojí se na ně fronty. Stojí se ale jinde, teď před sídly ČEZ, po krachu Bohemia Energy. Více než milion klientů naštěstí nepřijde o dodávky, ale bude je mít od dodavatele poslední instance.

Číst dál: Miliardy v suchu a miliony bez energie

Monday the 24th. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek