hhg5fdh4k3j

Zdražování, zdražování…

Nehorázné zdražování elektřiny, plynu, vody, pohonných hmot, potravin a dalších komodit drtí naše domácnosti. Vláda proti tomu dělá kuloví nebo jen kosmetické zásahy.

Číst dál: Zdražování, zdražování…

Další lokálky zapláčou…

V roce 2021 zrušil Středočeský kraj přes protesty obcí a veřejnosti provoz na celkem šesti železničních tratích. Na dalších tratích provoz výrazně omezil. Někde byly spoje nahrazeny částečně autobusy, jinde žádná náhrada zavedena nebyla. Dvě lokálky pomohly sice zachránit obce, když si sáhly do svého omezeného rozpočtu, další ale se svého oživení nedočkaly.

Číst dál: Další lokálky zapláčou…

Pastelkovné 2022?

Papaláši mají takové příjmy, že jim uniká rozdíl mezi čistou a hrubou mzdou. Pro miliony lidí je to ale rozdíl zásadní.

5000 za dítě je jistě fajn. Ale je to jen předvolební pastelkovné, ne řešení. Na zásadní cenový skok základních potravin, na i o desítky tisíc navýšené zálohy za elektřinu a plyn, na ceny pohonných hmot to žádný dopad nemá.

Číst dál: Pastelkovné 2022?

Nestačí jen vzpomínat

V těchto dnech si připomínáme konec nejstrašnější války v historii lidstva. Boj za nový světový řád, za tisíciletou říši, kde nebudou »podlidé« či budou přežívat jenom v roli novodobých otroků, skončil pro Hitlera a jeho věrné porážkou, po které ale zbyly desítky milionů mrtvých, spálená země a nedozírné škody, ze kterých se lidstvo vzpamatovávalo ještě dlouhá desetiletí.

Číst dál: Nestačí jen vzpomínat

Děsím se davu…

„Děsím se davu, je nejkrutější a nejhloupější ze všech přírodních živlů,“ napsal Karel Čapek. A dnešní doba opět potvrzuje, že měl pravdu. Vyhrocená doba spojená s konfliktem na Ukrajině vyvolala neuvěřitelnou vlnu antirusismu. Mění se názvy výrobků, typickým příkladem je ruská zmrzlina. Přejmenovávají se názvy hotelů, ulic. Vylučují se ruští sportovci, umělci, rozvazují se vztahy mezi univerzitami a vědeckými centry. Napadají se zde studující ruští žáci a studenti, ve vlacích se vyhazují z kupé rusky hovořící ženy. Pomalovávají se obchody s ruským zbožím, označují se hanlivými nápisy byty, kde někdo z Rusů přebývá.

Číst dál: Děsím se davu…

Monday the 20th. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek