hhg5fdh4k3j

V muzeích a galeriích Rakovnicka

Vytvořeno úterý 5. srpen 2014 9:46

V pondělí 4. srpna navštívil radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek Rakovnicko, aby se seznámil s novými výstavami v Rabasově galerii a také s putovní expozicí v Muzeu TGM.

 

 

„Naše Rabasova galerie je sice malou organizací, ale má značnou celoroční pestrost výstav přesahující hranice Rakovnicka, takže jsem mohl vidět rovnou 2 nové výstavy najednou.  V Muzeu TGM byla k vidění zase putovní výstava o Janu Husovi, kterou jsem si také nemohl nechat ujít.“ představil svůj program radní Štefek. Návštěvy využil samozřejmě i k diskusi o prioritách organizací na příští rok.

V Rabasově galerii je k vidění výstava soch, kreseb a reliéfů Jaroslava Urbánka, všestranného výtvarníka, v jehož díle se nezapře jeho celoživotní vztah ke skulptuře v kameni. Ve výstavní síni Rabasovy galerie jsou vystavována zase díla Olgy, Miloslava a Petra Hejných, a to pod tématem „Chráněná místa“.

V Muzeu TGM byla putovní výstava „Jan Hus roku 1415 a 600 let poté“ v Petrovcově výstavní síni otevřena první srpnový den.

Realizátorem projektu je Husitské muzeum v Táboře se svým odborným zázemím a mnohaletými zkušenostmi s prezentací dějin a významu české reformace. Na projektu spolupracuje také Společnost Husova muzea v Praze.  Výstava obsahuje 14 textově obrazových dvojjazyčných závěsných panelů, je doplněna o historii a model sochy Jana Husa, která byla z iniciativy Středočeského kraje instalována na Krakovci a kterou Muzeum TGM spravuje.

 

 

Powered by FTS
Sunday the 14th. (c) 2012-2016 Zdeněk Štefek