hhg5fdh4k3j

Muzea a galerie pořádají i prázdninové akce pro děti

Vytvořeno sobota 2. srpen 2014 5:51

Zajímavý program pro děti o prázdninách připravují každoročně i středočeské příspěvkové organizace v oblasti kultury. „Některé příspěvkovky organizují třeba stále populárnější několikadenní příměstské tábory, kde nabízejí zajímavé celodenní kulturní programy. Na noc se děti vracejí domů. Jiné zase na programech spolupracují s různými občanskými sdruženími a poskytují jim své nádherné prostory.“ shrnul akce radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

 

Například Lektorské centrum Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře letos připravilo na srpen „Party time GASK 2014“ - čtyřdenní výtvarnou dílnu pro děti od 6 do 14 let s tématem „Pod slupkou těla křehká duše“. Pro velký zájem dokonce ve dvou srpnových termínech. V ceně tábora je zahrnut výtvarný materiál, pomůcky, vstup do všech prostor GASKu, odborné vedení a samozřejmě oběd, nápoj, svačina.

V Roztokách u Prahy zase v prostorách zámku probíhá v těchto dnech příměstský tábor „Prázdniny s hudbou na zámku“, který je určen pro mladé kytaristy, flétnisty a zpěváky v duchu Orffovy hudební školy. Během hudebních i nehudebních her získají mladí nové zážitky s hudbou i s výtvarným uměním. Tábor ve spolupráci se Středočeským muzeem pořádá občanské sdružení Roztoč. Děti v rámci programu počítají i s vlastními koncerty na nádvoří zámku, z nichž jeden byl věnován i obyvatelům Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy.

„Spojit dohromady užitečné a poučné volnočasové aktivity pro děti, umění, pomoc bližnímu, mezigenerační solidaritu a solidaritu s nemocnými, to si zaslouží určitě úctu.“ zhodnotil dojem z akce radní Štefek.

 

O prázdninách pořádají příměstské tábory i jiné krátkodobé akce pro děti samozřejmě i další kulturní instituce kraje.

Powered by FTS
Saturday the 15th. (c) 2012-2024 Zdeněk Štefek