hhg5fdh4k3j

Z masopustu v „Mayrovce“

11. února proběhl v hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna tradiční masopust. Ve skanzenu se sešly průvody masek z nejbližšího okolí. Nechyběl zde ani místopředseda Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek. V průvodech nechyběly samozřejmě tradiční postavy masopustů - medvěd, symbol plodnosti a kobyla, kterou se historicky snaží účastníci hospodářům v jednotlivých staveních „prodat“. Na programu bylo i tradiční udělení masopustního práva a volba královny masopustu. “ popsal své zážitky Štefek.

Číst dál...

Tak nám funguje Centrum proti hybridním hrozbám

Od ledna nám funguje Chovancovo Centrum proti hybridním hrozbám a terorismu. Paráda, konečně dostanou na frak úchyláci, sociálně patologické jevy, dezinformátoři, říká jedna strana. To je hrůza, další krok k omezování svobody slova, křičí strana druhá. Jak to vnímám já?

Číst dál...

Četli jsme: Obhajovat, co je levici vlastní

Jaká je role autenticky levicových politických reprezentací v místních či krajských zastupitelstvech – takové bylo téma včerejšího semináře pořádaného klubem zastupitelů KSČM v Zastupitelstvu hl. města Prahy, Společností pro evropský dialog (SPED) a Spojenectvím Práce a Solidarity za podpory Nadace Rosy Luxemburgové. 

Číst dál...

Z ustavujícího zastupitelstva Středočeského kraje

V zasedacím sále Krajského úřadu Středočeského kraje v Praze se v pátek 18. listopadu 2016 uskutečnilo ustavující jednání zastupitelstva Středočeského kraje. Přítomno bylo 64 z 65 zastupitelů (Zdeněk Milata se z pracovních důvodů omluvil), kteří také složili slib zastupitele. Poté byly zvoleny komise mandátové a volební, návrhová komise, ověřovatelé, zapisovatelé a skrutátorky.

Číst dál...

GASK zažil svatomartinské slavnosti

V sobotu 12. listopadu se v prostorách Galerie Středočeského kraje konaly tradiční svatomartinské slavnosti. "GASK - Galerie Středočeského kraje má rozsáhlé prostory pro široké využití, od kulturních akcí přes společenské a vzdělávací až po gastronomické, při těchto slavnostech ale vždy praskají ve švech. Gastronomické akce začínají být docela pěknou tradicí, která lidem připomíná naši tradiční historickou kuchyni a vlastně i s tím spojen zvyky," dodal radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek.

Číst dál...

Powered by FTS
Saturday the 15th. (c) 2012-2024 Zdeněk Štefek